f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

You may like:

Follow us

a

Co to jest AWE?

  /  Co to jest AWE?

AWE – (Academy for Women Entrepreneurs / Akademia Przedsiębiorczych Kobiet) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA oraz Biuro ds. Edukacji i Kultury. W tym roku także przez Biuro Exchange Alumni. Program realizowany jest od 2019 roku i odbywa się w 90 krajach na świecie. Po raz trzeci w Polsce (pierwsze dwie edycje odbyły się w Radomiu).

Celem AWE jest wsparcie przedsiębiorczych kobiet poprzez zdalny program szkoleniowy o nazwie „DreamBuilder”, opracowany w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport – McMoRan.

W tym roku Akademia Przedsiębiorczych Kobiet będzie realizowana jednocześnie w Łodzi i w Radomiu. W każdym z tych miast program potrwa sześć miesięcy. Projekt umożliwi pomoc w pozyskaniu narzędzi biznesowych, potrzebnych do prowadzenia firmy lub rozwoju już istniejących przedsiębiorstw w początkowej fazie ich funkcjonowania. AWE w Polsce zostanie wzbogacone o serię spotkań z mentorami. Dodatkowo dostępne będą wybrane praktyki biznesu oraz cykl szkoleń przygotowanych specjalnie przez firmę DELL. Uczestniczki projektu poznają tajniki wiedzy na temat wystąpień publicznych, etykiety w biznesie, mediów społecznościowym oraz wielu innych aspektów rozpoczynania i prowadzenia firmy.

90% programu ma formę stacjonarnych zajęć i warsztatów, zaś reszta to szkolenia online.  Po zakończeniu szkoleń odbędzie się konkurs finałowy i sesje pitchingowe, podczas których zakwalifikowane do projektu uczestniczki, zaprezentują swoje pomysły na firmę lub plan na rozwój istniejącej działalności biznesowej.